Plne elektrický batériový nakladač AVANT e5

Tento elektrický kĺbový nakladač nájde využtie najmä v uzavretých priestoroch, vďaka nulovým emisiám, ako aj na miestach, kde je potrebné dodržať pri práci nízku hlučnosť.

Plne elektrický batériový nakladač AVANT e5
 • Elektrický nakladač
 • Nulové emisie
 • Extrémne nízka hlučnosť
 • Nízke prevádzkové náklady
 • e5 je vybavený batériou
 • Rýchlo upínací systém, rovnako ako multikonektor pre pripojenie hydrauliky sú rovnaké ako u ostatných modeloch Avant, takže prídavné zariadenia sú kompatibilné aj k e sérii.
 • Nakladač má integrovanú nabíjaciu súpravu ako štandard, vďaka čomu je batériu možné nabíjať kdekoľvek, kde je sieť na 230V/ 10A. Nakladač e série možno prevádzkovať aj počas nabíjania batérie.
 • Systém Optidrive™ vyvinutý firmou Avant zvyšuje výkon nakladaču dokonca o 10%

 

Základné údaje AVANT e5AVANT e6
Dĺžka 2470 mm2550 mm
Šírka (so štandardnými kolesami)1130 mm1130 mm
Výška 1985 mm
Hmotnosť (od)1520 kg
Štandardné kolesá 23*10,50-12" TR/GR
Pohon Hydrostatický
Rýchlosť pojazdu12 km/h
Prietok prídavnej hydrauliky30 l/min
Rádius vnútorný/vonkajší 995 / 2050 mm
Maximálna výška zdvihu ramena 2790 mm
Hranica prevrátenia zaťaženia ramena/ 50 cm 900 kg
Batérie 20 I Ah
Pohon pre hydraulikuelektrický

TELESKOPICKÉ RAMENO

Nakladače Avant sú dlhodobo známe aj vďaka svojmu teleskopickému ramenu. Samotné rameno umožňuje udržať celkové rozmery stroja na veľmi kompaktnej úrovni a pri tom dosahovať veľkú zdvihovú silu. Pri zasunutom ramene môže Avant zdvíhať obrovské váhy a pri vysunutom ramene má stroj veľký dosah a výšku zdvihu.

PRIPÁJANIE PRÍDAVNÝCH ZARIADENÍ

Pripojovací, resp. agregovací systém Avant umožňuje obsluhe rýchlo a jednoducho pripojiť prídavné zariadenie na nosný stroj Avant. Tento mechanický systém pripojenie funguje na princípe poloautomatu. To znamená, že príslušenstvo môže byť na stroj pripojené priamo z miesta obsluhy tým, že upínaciu dosku stroja preklopí vzad a automaticky aktivuje zaisťovací mechanizmus.

Pre hydraulicky poháňané prídavné zariadenia je Avant vybavený rýchloupínacím hydraulickým mechanizmom, tzv. multiconnectorom, čo je vlastne platňa s integrovanými rýchlospojkami a pákovým mechanizmom. Celý mechanizmus je umiestnený priamo v prednej časti kabíny a obsluha homá priamo na dosah, čo opäť skracuje čas pripojenia a zjednodušuje prácu.

Hydraulický systém multiconnector od Avantu je momentálne najpokrokovejší pripojovací systém na trhu. Jednoduché pripojovanie a odpájanie prídavných zariadení je možné vykonávať aj pri naštartovanom motore, alebo aj keď je prídavné zariadenie pod tlakom. Ďalšou výhodou tohto systému je, že ho prakticky nie je možné chybne zapojiť. V neposlednom rade je treba spomenúť, že tento pripojovací systém multiconnector chráni životné prostredie, pretože počas pripájania ani počas odpájania nenastáva žiadne kvapkanie oleja.

JEDNODUCHÁ OBSLUHA

Kĺbové nakladače Avant sú veľmi jednoduché na obsluhu a naučiť sa na nich jazdiť je otázkou niekoľkých hodín. Samotné riadenie je zabezpečené pomocou volantu v kabíne stroja, pohyb vpred a vzad sa aktivuje dvoma oddelenými pedálmi. Vonkajšie rozmery stroja sú natoľko kompaktné, že rovnako prispievajú k zjednodušenému riadeniu, pretože vodič vidí celý stroj vrátane prídavného zariadenie priamo zo svojho sedadla. Aj bez predchádzajúcich skúseností s nakladačmi Avant je jeho obsluhu možné rýchlo a úspešne zvládnuť.

Optidrive™

Avant vyvinul nové, inovatívne riešenie na zvýšenie výkonu hnacieho hydraulického okruhu nakladačov AVANT. V tomto novom systéme sa počet hydraulických hadíc a spojov radikálne znížil a optimalizoval, z čoho vzniklo aj nové meno Optidrive™.

Výhody nového systému Optidrive™

 • 10% vyšší výkon.
60% menej hydraulických spojov

 • 20% menej hadíc.

 • Menej zohrievania v systéme. V sytéme Optidrive™ je objem pretekajúceho oleja cez hydromotory 5 x väčší, ako v starom systéme, čo zabezpečuje lepšie chladenie systému pojazdu.

 • Z dôvodu dosiahnutia čo najlepšej priľnavosti kolies vo všetkých pracovných a terénnych podmienkach pri systéme Optidrive™ je parkovacia brzda umiestnená na zadných kolesách.

 • Nižšie vibrácie a nižšia hlučnosť.

 • Lepší systém hydraulických spojov.
 • Jednoduchšia údržba a servis.

Rýchlosť

Max. Rýchlosť série AVANT e je 10 km/ h, čo stačí pri práci v menších priestoroch alebo na stavenisku.

Zaujal vás elektrický mini nakladač AVANT e5? Máte otázky, alebo si žiadate viac informácií?
Napíšte nám, radi vám odpovieme.