AVANT 200 - ľahký a malý nakladač

AVANT 200

Ľahký a malý nakladač určený najmä na súkromné účely alebo menšie prevádzky.

mininakladač Avant 200
  • Kĺbový nakladač – výborný do záhrad a údržbu pozemkov
  • Jednoduchý na ovládanie a bezpečný na používanie
  • Viac účelový stroj – široká paleta prídavného príslušenstva použiteľná počas celého roku
  • Hydraulický systém pre profesionálne nasadenie
  • Bezpečnostný rám a strecha v základnej výbave

 

Viac ako 100 druhov pracovných zariadení

Z celkového množstva pracovných prídavných zariadení cez150, je takmer 100 použiteľných pre nakladače série 200. Upínací systém aj s doskou je aktuálne už rovnaký ako u ostatných sérií strojov Avant. Rovnako je rameno nakladačov Avant série 200 vybavené rýchloupínacím systémom Multi Connector, čo rovnako ako u všetkých ostatných nakladačov avant zabezpečuje rýchle, spoľahlivé a ekologické spojenie hydrauliky stroja s prídavným zariadením a to v ľubovoľných podmienkach.

Prídavné pracovné zariadenia Avant sú vyvinuté a skonštruované tak, aby boli rovnocenným partnerom prenosný stroj – univerzálny nakladač Avant. Pracovné prídavné zariadenia sú vyrábané podľa týchto princípov:

Kompatibilita
Najlepšia kombinácia nosného stroja s prídavným pracovným náradím sa dosiahne len vtedy, keď je pracovné náradie pre daný stroj špeciálne navrhnuté a skonštruované. Rozmery stroja, výkon prídavnej hydrauliky ako aj ostatné vlastnosti nakladačov AVANT sú v dokonalej rovnováhe s pracovnými, prídavnými zariadeniami.

Výkon
Efektivita práce pracovných zariadení je v praxi nesmierne dôležitá. Prídavné, pracovné zariadenia AVANT sú konštruované a vyrábané práve tak, aby spolu s nosným strojom AVANT podávali v kombinácii najvyšší možný výkon.

Odolnosť
Prídavné, pracovné náradie je určené pre ťažkú, každodennú profesionálnu prácu a nasadenie.

Bezpečnosť
Téme bezpečnosti je pri vývoji a výrobe pracovnýchzariadení venovaná extra pozornosť.

Celoročná využiteľnosť

Nízka hmotnosť stroja v kombinácii so stredovým kĺbom dovoľuje nakladačom Avant pohybovať sa aj na mäkšom teréne bez rizika jeho poškodenia. Toto súčasne ušetrí aj množstvo času, pretože po skončení práce nieje nutné upravovať „poškodenia“ terénu. Samozrejme táto vlastnosť pasuje Avant aj za výborného kandidáta na starostlivosť a kosenie trávnikov.

Kompaktný nakladač

Kompaktnosť v rozmeroch nemusí rovnako znamenať aj nízky výkon. V porovnaní s inými nakladačmi približne rovnakých výkonových parametrov, majú nakladače Avant výrazne menšie rozmery. To umožňuje obsluhe mať výbornú viditeľnosť na všetky strany, vrátane pracovného náradia a to aj v tesných priestoroch. V Avante máte skutočne pocit, že celý stroj, náradie, svoju prácu a aj okolie máte plne pod kontrolou.

Šetrný na pôdu a trávnik

Nízka hmotnosť stroja v kombinácii so stredovým kĺbom dovoľuje nakladačom Avant pohybovať sa aj na mäkšom teréne bez rizika jeho poškodenia. Toto súčasne ušetrí aj množstvo času, pretože po skončení práce nieje nutné upravovať „poškodenia“ terénu. Samozrejme táto vlastnosť pasuje Avant aj za výborného kandidáta na starostlivosť a kosenie trávnikov.

Neuveriteľný pomer medzi výkonom a rozmermi stroja

Napriek malým rozmerom a nízkej hmotnosti modelov Avant série 200 stojí zdvihová kapacita za zmienku, pretože tento mini-nakladač zdvihne až 50% svojej vlastnej váhy! Tento stroj je agilný a výkonný a jeho vlastnosti sú dostatočné tak na prácu v záhrade ako aj najťažšiu prácu. Naopak výhodou tejto série je práve nízka hmotnosť, čo zaručuje bezpečný pohyb po citlivých povrchoch. Kĺbová konštrukcia zjednodušuje riadenie a manipuláciu so strojom.

Jednoduchá obsluha

Kĺbové nakladače Avant sú veľmi jednoduché na obsluhu a naučiť sa na nich jazdiť je otázkou niekoľkých hodín. Samotné riadenie je zabezpečené pomocou volantu v kabíne stroja, pohyb vpred a vzad sa aktivuje dvoma oddelenými pedálmi. Vonkajšie rozmery stroja sú natoľko kompaktné, že rovnako prispievajú k zjednodušenému riadeniu, pretože vodič vidí celý stroj vrátane prídavného zariadenie priamo zo svojho sedadla. Aj bez predchádzajúcich skúseností s nakladačmi Avant je jeho obsluhu možné rýchlo a úspešne zvládnuť.

Pojazdová rýchlosť

Pojazdová rýchlosť modelov rady Avant 200 je 10 km/hod. To je postačujúce pre akúkoľvek prácu na menších plochách a bez veľkých prejazdov.

Jeden stroj schopný vykonať všetky práce

S použitím viac ako 100 rôznych druhov prídavných zariadení je možné nakladače Avant jednoducho a pružne použiť na akýkoľvek typ práce. Výmena prídavných zariadení je ľahká a rýchla. Z toho vyplýva, že s použitím jedného nosného stroja vykonáte prakticky všetky typy prác, len jednoduchou zmenou pracovného náradia.

Nenáročný na údržbu

Prehľadná a logicky usporiadaná konštrukcia stroja, ktorý je vyrobený výhradne z vysokokvalitných komponentov samo o sebe znižuje nároky stroja na údržbu. Avant obsahuje len minimálne množstvo elektronických prvkov a štandardne sa vyrába len z osvedčených súčastí a z overených zdrojov, čo tiež prispieva k nízkej náročnosti na údržbu.

Nízke prevádzkové náklady

Kompaktné a kĺbové nakladače Avant majú veľmi nízku spotrebu paliva a pri normálnom používaní sa spotreba paliva u série200 dostane pod 2,5 l/hod prevádzky. Dôležitý moment je aj minimálne opotrebovanie pneumatík a kolies, vďaka kĺbovej konštrukcii stroja.

Kompaktná a robustná konštrukcia

Nakladače Avant boli testované v extrémnych mrazoch na Antarktíde a rovnako aj pri vysokých horúčavách Stredného Východu. Na základe všetkých testov a získaných skúseností pri rôznorodých pracovných podmienkach sa dá konštatovať, že nakladače Avant zostanú dlho bez poruchy aj pri najnáročnejšom pracovnom zaťažení v akomkoľvek odvetví, vrátane stavebníctva, či poľnohospodárstva.

Výborná viditeľnosť

Pri vývoji všetkých modelov AVANT bol vždy kladený veľký dôraz na vynikajúcu viditeľnosť. Vodič musí vidieť celý stroj, odpredu až po koniec a obe strany samozrejme tiež. Toto pravidlo platí rovnako pre stroje s kabínou ako aj s bezpečnostnými rámami.

Kabína stroja, ktorá je umiestnená v prednej časti stroja zohráva dôležitú úlohu pre celkovú viditeľnosť. Umiestnenie kabíny zabezpečuje dokonalý dohľad nad prídavným zariadením počas práce. Je prirodzené, že najlepšie výsledky práce sa dosahujú vtedy, keď je pracovné náradie pod plnou kontrolou.

Stabilita

Všetky modely nakladačov AVANT sú v strede rámu vybavené pevným otočným kĺbom.Tento prvok je veľmi dôležitý pre dosiahnutie maximálnej stability stroja v akejkoľvek situácii. Okrem robustného stredového kĺbu, celkovej stabilite stroja pomáha aj nízko položené ťažisko, čo stabilitu stroja zvyšuje.

Bezpečnostný rám

Modely série 200 sú štandardne vybavené bezpečnostným rámom ROPS a systémom bezpečnostnej strechy FOPS.

Ľahký a malý nakladač pre súkromný sektor.

Správne vyvážené vlastnosti

Avant 220 je najdostupnejší kĺbový nakladač Avant. Avant 200 dosahuje max. rýchlosť 10 km/hod.
Napriek malým rozmerom a nízkej hmotnosti modelov Avant série 200 stojí zdvihová kapacita za zmienku, pretože tento mini-nakladač zdvihne až 50% svojej vlastnej váhy! Avant 200 je vhodný stroj na záhradnícke práce, zakladanie trávnikov ale aj na menšie stavby. Vďaka svojim malým rozmerom si nevyžaduje veľký skladovací priestor.Jednoducho sa prepravuje, napr. si ho vezmite aj na chatu.

Univerzálnosť

Avant série 200 je vďaka malým rozmerom ľahko manévrovateľný,čo robí z tejto základnej modelovej rady univerzálny stroj pre rôzne prácena rôznych miestach. Stroj má dostatočný výkon na celoročné využitie. Malérozmery a ľahká ovládateľnosť sú dôležité najmä ak má stroj neskúsenúobsluhu. Bezpečnosť práce je na vrchole záujmu výrobcu a každý stroj ještandardne vybavený bezpečnostným rámom ROPS. Miesta údržby sú ľahko dostupné.

Pohodlie pri práci

Práca s Avant-om 200 je jednoduchá a bezstarostná.Zvláštna pozornosť je kladená aj komfortu obsluhy a prídavné pracovnézariadenia sú koštruované na základe potrieb klientov. Tento nakladač zvyšujeefektivitu práce a šetrí Váš čas. Pri práci s avantom, môžete súčasnetráviť čas so svojou rodinou a baviť sa pri práci, budovať teamového duchaa to všetko počas práce vo Vašej záhrade.

Základné údaje AVANT 220AVANT 225AVANT 225 LPG
Váha700 kg700 kg700 kg
Dĺžka1940 mm
Šírka995 mm
Výška 1880 mm
Štandardné kolesá 21 x 8.00 -10 trávne alebo TR20x8.00-10 TR alebo trávne20x8.00-10 trávne alebo 20x8.00-10 TR
Pohon hydrostatický, pohon 4 kolies, 4 hydromotoryhydrostatický, pohon 4 kolies, 4 hydromotorypohon 4 kolies, 4 hydromotory
Tlačná sila 620 daN640 daN640 kp
Maximálna pojazdová rýchlosť 10 km/h10 km/hmax. 10 km/h
Prídavná hydraulika, prietok oleja/tlak 30 l/min50 l/min42 l/min
Maximálne zaťaženie ramena 350 kg350 kg350 kg
Maximálna zdvižná výška ramena1400 mm1400 mm1400 mm
Typ motora Kohler CV640Kohler ECV730 EFI elektronické vstrekovanie palivaKohler ECV730 EFI
Výkon spalovacieho motora 20 hp25 hp25 hp
Palivo bezolovnatý benzínbezolovnatý benzínLPG

Zaujal vás mini nakladač AVANT 200? Máte otázky, alebo si žiadate viac informácií?
Napíšte nám, radi vám odpovieme.