ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Čo by ste mali vedieť skôr, ako objednáte svoj Avant

Ako si správne určiť veľkosť kĺbového nakladača Avant?

Je známe, že Avant vyrába 8 modelových radov nakladačov, ktoré sa od seba líšia veľkosťou, silou a podobne. Výber správnej veľkosti nakladača Avant je primárne závislý od 4-och základných parametrov, ktoré už na začiatku viete, že bude potrebné spĺňať.

Veľkosť nakladača vás môže limitovať pokiaľ chcete aby nakladač prešiel určitým otvorom – dverami, alebo bránou. Alebo ste limitovaný výškou stropu. U niektorých modelov to môže súvisieť aj s požiadavkou na prepravu, napríklad v dodávke. 

Sila zdvihu sa rovnako líši naprieč jednotlivými radami nakladačov Avant. To, koľko stroj zdvihne, je do určitej miery spojené aj s jeho vlastnou hmotnosťou. Tento pomer je u Avantu jeden z najlepších na trhu, ale aj tak je dobré vedieť, čo a ako často je potrebné zdvíhať. Najmä, ak sa jedná o vykladanie tovaru. Aké hmotnosti, ako zabalené, ale aj ako často. Pretože je iné od zeme nejakú hmotnosť odlepiť a iné ju vyložiť z kamióna.

Typy práce, ktorý má nakladač Avant vykonávať. Druh, ale aj veľkosť náradia rovnako ovplyvní voľbu veľkosti nakladača Avant. Najmä aktívne náradie u nakladačov Avant, ktoré je poháňané hydraulicky, ovplyvňuje požiadavku na veľkosť čerpadla a hydraulického príkonu. To sa samozrejme u jednotlivých modelov Avant líši.  

Hmotnosť nakladača vás môže zaujímať najmä vo vzťahu k preprave. Každý Avant môžete prepravovať na prívesnom vozíku s celkovou nosnosťou 3000 kg, resp. 3500 kg. V závislosti na ťažnom prostriedku, ktorý máte. Ale ak máte vozidlo, ktoré má povolené ťahať max 2000 kg, treba na to pri výbere Avantu myslieť. Niektoré modely, najmä sériu 200, je možné prepravovať bez úprav aj v dodávke.

Aká výbava nakladača Avant je vhodná?

Všetky modely nakladačov Avant sú štandardne vybavené tak, aby mohli plnohodnotne pracovať. Existuje však voliteľná výbava, ktorú pri výbere jednotlivých modelov odporúčame. Ide najmä o typ výbavy, ktoré zjednodušujú, zefektívňujú prácu, alebo dávajú vyšší komfort obsluhe. Voliteľnú výbavu vám vždy odborne poradíme a pomôžeme vybrať. Vždy sa treba odraziť od podmienok, v ktorých sa bude Avant využívať. 

Voliteľnú výbavu delíme na dve základné skupiny:
Výbava, ktorá sa dá montovať len v procese výroby nakladača vo výrobnom závode. Napríklad kabína DLX.
Výbava, ktorá sa dá domontovať kedykoľvek počas životnosti stroja. Napríklad pracovné svetlá, kabína L, závažia a iné. Jednotlivé druhy voliteľnej výbavy sú obrazom aj textom popísané v časti Výbava.

Aká veľkosť náradia je vhodná pre ten ktorý model nakladača Avant?

Každé pracovné náradie Avant, ktorému zvykneme hovoriť aj prídavné zariadenie, má jednak svoje určenie a súčasne má aj svoje požiadavky. Pomôcku na možnú kompatabilitu náradia s nakladačom nájdete v orientačnej tabuľke pod každým náradím. Vhodná veľkosť, alebo pracovný záber náradia Avant závisí najmä od:

Hmotnosti konkrétneho náradia. Ťažšie, robustnejšie náradie nie je vždy vhodné pre menšie modely nakladačov.
Pracovný záber aktívneho náradia súvisí s požiadavkou na výkon pracovnej hydrauliky. Ak máte nakladač s jedným prídavným čerpadlom, výber náradia je limitovanejší ako u modelov s dvoma čerpadlami. 

Ako sa dá nakladač Avant prepravovať po cestách?

Samotná veľkosť a hmotnosť jednotlivých modelov univerzálnych kĺbových nakladačov Avant zaručuje ich majiteľom jednoduchú možnosť prepravy po cestách.
Najčastejšie sa využívajú prepravné, prívesné vozíky. Doporučená celková hmotnosť je 3000 kg, resp. 3500 kg. Takýto druh prívesných vozíkov je väčšinou dvoj nápravový a nutnosť je aj nájazdová brzda.
Viacerí majitelia Avantov využívajú na prepravu aj valníkové dodávky, čo môže byť vhodné riešenie pre určité modely. Avšak valníky, pokiaľ sa jedná o triedu do 3,5 t, majú užitočnú hmotnosť na úrovni cca 1500 kg. Okrem toho, korba valníkov je vyššia ako u vozíkov, čo je trochu náročnejšie pri nakladaní a vykladaní.
V poslednom čase sa uchytila aj preprava v tzv. kontajneroch. Alternatívy b a c sú vhodné pre všetkých, ktorí zatiaľ nemajú vodičské oprávnenie skupiny BE, alebo im jednoducho nevyhovuje ťahanie prívesného vozíka.

Aké sú dodacie doby na nakladače Avant a náradie Avant?

Naša spoločnosť GROLOS s.r.o. je zástupca výrobcu a preto máme vždy na 6 mesiacov dopredu potvrdené miesta vo výrobe. Na základe toho vieme viac menej presne povedať termín výroby, nech sa stroj objedná kedykoľvek. Náradie Avant má v závislosti od druhu dodaciu dobu od jedného do šiestich týždňov. Samozrejme nakladače aj základné náradie mávame k dispozícii aj na centrálnom sklade v Rakove. Preto je často možné dodať žiadaný stroj ihneď.