Posypová lyžica na piesok/soľ

AVANT posypová lyžica na piesok/soľ

Posypová lyžica na piesok/ soľ

Nová posypová lyžica na piesok/soľ je vybavená úplne novým systémom sypania: hydraulicky ovládaná platňa “pendulum¨, ktorá sa pohybuje horizontálne a rovnomerne rozsýpa material. Výška rozsýpacej platne sa dá nastaviť podľa typu použitého materiálu, čo umožňuje rozsýpať rôzne materiály od jemnej soli až po štrk. V prípade extrémne jemnej soli je možné na lyžici použiť tzv. blokovaciu sadu, ktorá bude blkovať samovoľnému vypadávaniu drobného materiálu.

Posypová lyžica sype materiál o 200 – 300 mm širšie, ako je jej samotná šírka. Rozsýpacia platňa sa pohybuje veľmi plynulo, čím nedochádza k prudkému vyhadzovaniu materiálu, čo zabraňuje poškodeniu okolitých predmetov, áut a pod.. Rýchlosť posýpania je nastaviteľná pomocou ventilu prietoku.

Miešací hriadeľ, ktorý okrem iného bráni usadeniu a hrudkovateniu materiálu je montovaný na rozsýpaciu platňu. Tento hriadeľ nerotuje a teda systém si nevyžaduje ochrannú mrežu pred výpustným otvorom. Posypová lyžica je štandardne dodávaná na prednú montáž s tým, že je možné samonaberanie. Zadná montáž so samonaberaním je aktuálne možná ako voliteľná výbava na sérii 700, ktorú treba vybaviť zadným hydraulickým zdvíhacím mechanizmom A427547. V takomto prípade musí byť stroj okrem iného vybavený aj zadným, prídavným, hydraulickým dvojčinným okruhom. Zadné svetlá sú tiež voliteľnou výbavou.

  • Posypová lyžica typu “pendulum¨, posýpa o 200-300 mm širšie ako je je samotná šírka
  • Vyrába sa v dvoch verziách 900 a 1200 mm 
  • Nastaviteľné množstvo a rýchlosť sypaného materiálu
  • Môže rozsýpať štrk, piesok aj soľ  
  • Predná montáž je standard. Zadná montáž je možná len pre sériu 700, ak sa stroj vybaví voliteľným zadným, hydraulickým zdvíhacím mechanizmom
Model9001200
Šírka rozhadzovania1000-1100 mm1400-1500 mm
Typsamonakladaniesamonakladanie
Objem lyžice 215 l430 l
Hmotnosť121 kg194 kg
OvládanieHydraulickéHydraulické
KódA427150A424325