Rotátor na natáčanie náradia

Rotátor na natáčanie náradia, alebo prídavného zariadenia umožňuje natočiť, alebo otočiť akékoľvek náradie o 360°, plynulo a v oboch smeroch. Táto funkcia je užitočná pri mnohých prácach, napr. pri vyprázdňovaní bední a pod.. 

Podobne ako u naklápacích adaptéroch sa aj rotator natáčania montuje medzi upínaciu dosku nakladača a samotné prídavné zariadenie. Rotátor je vybavený hydromotorm a otočnou manžetou, ktorá dovoľuje otáčanie o 360°. Povolené zaťaženie je 1.200 kg. Pri agregácii náradia na rotator je toto posunuté o 195 mm dopredu, čím celkovo bznikne vzdialenosť od upínacej dosky nakladača.

Rotátor natáčania náradia je primárne určený pre použitie s pasívnými náradiami, teda bez hydr. pohonu, ako napr. paletizačné vidly, a štandardne je vybavený s multiconnectorom.Je však možné ho agregovať aj s hydraulicky poháňanými zariadeniami (lyžica 4 v 1, drapák,…), no vtedy je nutné stroj vybaviť prídavným, predným hydraulickým dvojčinným okruhom.  Pri takomto spôsobe použitia sa k multiconnectoru stroja pripojí prídavné zariadenie, náradie a na prídavný dvojčinný okruh sa napoja hadice rotátora.

Technické informácie

Rotácia 360 °nepretržitá
Maximálna záťaž1.200kg
Hmotnosť96kg
Odporúčaný prietok oleja10-30 l/min
Max. prietok oleja50 l/min / 225 bar
KódA424406