uhlová radlica

Naklápací adaptér

Naklápací adapter Avant sa montuje medzi prídavné zariadenie a upínaciu dosku na nakladači Avant. S týmto adaptérom je možné prídavné zariadenie naklápať do strán a tým umožňuje:

Formovať povrch zeme do rôznych tvarov s lyžicou, alebo vyrovnávacími bránami

  • - Udržať vodorovnú polohu paletizačných vidiel aj pri jazde na svahu
  • - Nakladanie paliet, ktoré sú položené na nerovnom teréne
  • - Rovnanie povrchu zeme v nerovných podmienkach

K dispozícii sú dve vyhotovenia naklápacích adaptérov:
- Adaptér s naklápacím uhlom 12,5° do oboch smerov. Určený je najmä pre lyžice, vyrovnávacie brány, paletizačné vidly a pre práce kde naklopenie náradia je nutné, avšak uhol naklopenia nemusí byť veľký.

- Adaptér s otáčaním o 90°, s naklápaním o 45° v oboch smeroch. Je to užitočná pomôcka v prípadoch kedy musí byť prídavné zariadenie otočené na to, aby sa dokončila práca. Napr. pri preprave sudov v kliešťoch, pri vŕtaní do skál, pri údržbe umelých športových plôch (prechod cez úzke chodby), atď. 

Hydraulický valec na 90° adaptéry sa dá namontovať v dvoch rôznych polohách. Buď je možné natáčať zariadenie o 45° na každú stranu, alebo ho otočiť o 90° jedným smerom. Naklápacie adaptéry sú primárne určené pre zariadenia, ktoré si nevyžadujú hydraulický pohon, aj keď s použitím voliteľného predného, prídavného, hydraulického okruhu je možné ovládať aj zariadenia ako napr. kombi lyžica 4 v1, kliešte na sudy, paletizačné vidly s nastavovaním rozostupu vidiel, stroj na údržbu umelých plôch, zbíjaciu vŕtačku a pod.

  • Umožňuje natáčať prídavné zariadenia do strán
  • Montuje sa medzi upínaciu platňu nakldača a prídavné zariadenie
  • K dispozícii dva modely: naklápanie max. +/- 12,5° a s max. 90°/ +/- 45°
Max. uhol+/- 12,5°90 alebo +/- 45°
Hmotnosť65 kg85 kg
KódA34148A36505