Ručné náradie

Napriek tomu, že nakladače Avant sú univerzálne nosiče náradia a za normálnych okolností sa prídavné zariadenia agregujú na upínaciu dosku ramena a ovládajú sa z kabíny z miesta vodiča, môžu nastať situácie kde použitie ručného, hydraulicky ovládaného náradia je praktické a nevyhnutné. Najmä na miestach kde musí operátor vykonať prácu ďalej od svojho nakladača Avant. Alebo aj v priestoroch, ktoré sú pre samotný nakladač Avant nedostupné.

Samozrejme ručné náradie už svojou povahou nie je určené na agregáciu na upínaciu dosku nakladača Avant. Náradie ako prstencová vŕtačka, alebo rozbrusovacia píla sa prirodzene používajú ručne.

Ručné náradie Avant sa dá vybaviť až 10 m dlhou hadicou (2 ks hadíc, tlaková a vratná) a multiconnectorom pre štandardné pripojenie na externú hydrauliku nakladača. V prípade potreby je možné ručné hydraulické náradie pripojiť aj na zadný hydraulický okruh.

Príklepová vŕtačka

Ľahká príklepová vŕtačka bola vyvinutá na vŕtanie dier na uloženie trhavín, založenie kotiev, či hĺbkových dier. Používajú ju najmä dodávatelia služieb a firmy, ktoré potrebujú výhodne a efektívne vŕtať do skál, bez použitia veľkého kompresoru. S pevným vrtákom vyvŕta dieru s priemerom do 50 mm a do hĺbky až 6 m, a to kombináciou hydraulickej sily a rotácie. Potrebný je malý kompresor  na chladenie, dá sa použiť kompresor Avant (kód A35456), ktorý sa dá agregovať pomocou zadnej montáže na nakladač a použiť sa dá súčasne s príklepovou vŕtačkou pripojenou v prednej časti nakladaču Avant.

Hmotnosť (vrátane hadíc)26 kg
Prevádzková hmotnosť28.5 kg
Počet úderov (prietok 25 l/min)2550 blows/min
Otáčky320 - 400 rpm
Krútiaci moment65 Nm
Kód*66194
Kód (tapered, 400 mm)66200
Kód drill bit (33 mm)66199

*bez náradia

Zbíjacie kladivo

Zbíjacie kladivo je stredne ťažké, viacúčelové náradie, ktoré sa bežne používa so 125 mm dlátom najmä pri opravách a budovaní ciest, ale veľmi dobre pracuje aj v betóne, zmrznutej pôde a pod.

Počet úderov1500 - 2100 blows/min
Hmotnosť (vrátane hadíc)28 kg
Dĺžka735 mm
Kod*66195
Kód chisel (narrow, 32 x 160 mm)66198

* bez náradia

Prstencová vŕtačka

Prstencová vŕtačka sa používa na miestach, kde je problém rozložiť stojanovú vŕtačku. Dokáže vŕtať diery do vysokopevnostných betónov, do asfaltov a pod. až do priemeru 200 mm. Vďaka hydraulickému ovládaniu vŕtania a krútiaceho momentu dáva táto vŕtačka veľmi slabé spätné rázy. Táto vlastnosť pomáha obsluhe udržiavať plnú kontrolu nad vŕtaním až do max. priemeru vŕtania 200 mm.

Prstencovú vŕtačku používajú profesionáli na veľmi širokú škálu prác vrátane renovácie budov a rekonštrukčných prác. Pomáha inštalovať drenáže, vodovodné potrubia, zakladanie káblov, ventilačných vedení a vŕtať široké a hlboké diery tam kde treba. Využiteľnosť nájde aj v odoberaní vzoriek asfaltu. Dobre pracuje aj pod vodou.

Diamantové kotúče aj prstencové vrtáky potrebujú malý, ale stály prísun vody na odplavovanie nečistôt a znižovanie prášnosti. Ak je k dispozícii vodovodná prípojka, zariadenie sa dá naň napojiť a prietok vody sa dá regulovať priamo na vŕtačke. Pri práci bez prístupu k vode je k dispozícii malý tlakový zásobník vody.

 

Hmotnosť (vrátane hadíc)9.5 kg
Prevádzková hmotnosť, vrátane hadíc a vrtáku Ø 112 mm13 kg
Dĺžka, bez vrtáku414 mm
Otáčky600–900 bpm
Priemer vrtáku50–202 mm
Kód diamond core bit (112 mm)66196
Kód *66192

* bez náradia
Voliteľná výbava: Hose kit, 2 pcs 10 m hoses, for handheld tools A36707

Hydraulická rozbrusovačka

Toto výkonné, ľahké a kompaktné zariadenie má výborné uplatnenie pri rezaní betónu, asfaltu alebo ocele. Jednoduchý, priamy hydraulický pohon zabezpečuje vysokú produktivitu pri minimálnych nákladoch. Kompaktný design a menšie rozmery dávajú obsluhe výbornú viditeľnosť na miesto rezu. S pomocou malého podvozku sa toto zariadenie dá použiť aj na rezanie ciest, podláh a pod. Dobre pracuje aj pod vodou.

Diamantový kotúč, rovnako ako prstencové vrtáky, potrebujú síce malý,  ale stály prítok vody na odplavovanie nečistôt a zníženie prášnosti. Ak je k dispozícii vodovodná prípojka, zariadenie sa dá naň napojiť a prietok vody sa dá regulovať priamo na vŕtačke. Pri práci bez prístupu k vode je k dispozícii malý tlakový zásobník vody.

Rezná hĺbkamax. 160 mm
Hmotnosť (vrátane hadíc)13 kg
Prevádzková hmotnosť15 kg
Otáčky2000 - 4000 rpm
Rýchlosť42–85 m/s
Kód66193
Kód diamantový kotúč 16''66197

* bez disku