Plne elektrický batériový
nakladač AVANT e

Tento elektrický kĺbový nakladač nájde využtie najmä v uzavretých priestoroch, vďaka nulovým emisiám, ako aj na miestach, kde je potrebné dodržať pri práci nízku hlučnosť.

Avant bol prvý výrobca, ktorý uviedol na trh plne elektrický akumulátorový rad kompaktných nakladačov napájaný batériami. Plne elektrický nakladač s nulovými emisiami a extrémne nízkou hlučnosťou je odpoveďou na budúce požiadavky. Aj keď je séria e elektrická, ponúka rovnaký výkon a vlastnosti ako séria Avant 500, ktorá je vybavená naftovým motorom.

Nosnosť 900 kg

Avant e5 je vybavený bezúdržbovou absorpčno skleneno-matnou (AGM) batériou. Nabíjačku e5 môžete úplne nabiť za 5 hodín a pracovať s ňou od jednej do dvoch hodín. Vďaka tomu je e5 veľmi dobrá voľba, ak vám práca umožňuje nabíjanie na dlhšiu dobu.

Avant e6 je prvý kompaktný nakladač s lítium-iónovou batériou. Nabíjačka e6 sa môže úplne nabiť za niečo vyše hodinu a pri plnej batérii môžete pracovať od dvoch do štyroch hodín. Krátky čas nabíjania vám prakticky umožní pracovať celý pracovný deň s e6, pretože môžete nabiť batériu počas prestávky na obed znova.

 

  • Nosnosť 900 kg
  • Výška zdvihu 2,8 m
  • Kapacita batérie 13,6 - 13,8 kWh
  • Rýchlosť jazdy 0-10 km / h
  • Plne elektrický prúd poháňaný batériou
  • Zabudovaná nabíjačka batérií nemá žiadne emisie výfukových plynov, veľmi nízku hlučnosť

 

Základné údaje AVANT e5AVANT e6
Dĺžka 2550 mm2550 mm
Šírka (so štandardnými kolesami)1130 mm1130 mm
Výška 1985 mm1985 mm
Hmotnosť (od)1590 kg1400 kg
Štandardné kolesá 23*10,50-12" TR/GR23x10.50-12" TR
Pohon Hydrostatický Hydrostatický
Rýchlosť pojazdu10 km/h10 km/h
Prietok prídavnej hydrauliky30 l/min30 l/min
Rádius vnútorný/vonkajší 995 / 2050 mm995 / 2050 mm
Maximálna výška zdvihu ramena 2790 mm2790 mm
MAX. KAPACITA ZDVIHU (HYDR.)1350 kg1350 kg
HRANICA PREVRÁTENIA ZAŤAŽENIA RAMENA/ 50 CM900 kg760 kg
MAXIMÁLNA KAPACITA ZAŤAŽENIA RAMENA1100 kg1100 kg
TYP BATÉRIElead-acidlithium-ion
Kapacita batérie11,5 kWh13,8 kWh
Pohonelektrickýelektrický

Pracovný cyklus vs. čas nabíjania

Najdôležitejšie faktory, ktoré majú vplyv na dĺžku času práce, sú kapacita batérie a spotreba elektriny pri práci. Odporúčame začať nabíjať lítium-iónovú batériu e6 najneskôr po poklese úrovne nabitia batérie na 10%. Olovená batéria e5 by sa mala nabíjať už vtedy, keď úroveň nabitia batérie klesne pod 50%. Ak je to potrebné, je možné pracovať s nabíjaním e5 až 20-30% a dokonca s nižšou, ale značne to skráti životnosť batérie. E6 môže pracovať oveľa efektívnejšie celý deň vďaka využiteľnej kapacite batérie a možnosti nabíjania batérie pomocou 400 V rýchlonabíjačky. So sériou e6 je možné pracovať celý deň, ak sa nabíja počas prestávok, zatiaľ čo e5 je vhodnejší pre úlohy, kde je pracovný cyklus kratší a medzi cyklami je viac času na nabitie - napríklad funguje pri distribúcii krmiva pre hovädzí dobytok ráno a večer

Rýchlo-nabíjačka batérií - e6

Rýchla nabíjačka značne urýchľuje nabíjanie lítium-iónovej batérie e6 v porovnaní so štandardnou vstavanou nabíjačkou 230 V / 10A.
K dispozícii sú dva modely: nabíjačka 400V / 16A a efektívnejšia nabíjačka 400V / 32A. Čas nabíjania 16A nabíjačky z 0 na 100% pri plnom prúde je cca. 2 hodiny a nabíjačkou 32A len niečo vyše 1 hodiny, v závislosti od podmienok a teploty okolia.
Dobrým spôsobom, ako nabiť batériu, nie je nechať batériu úplne vybiť ale začať nabíjať, keď už zostáva asi 20% - s nabíjačkou 32 A potom trvá nabíjanie na 80% len o niečo viac ako 30 minút.
Rýchla nabíjačka sa dodáva so stojanom, takže je ľahké premiestniť sa na na iné pracovisko ak je to potrebné. Stojan je vybavený zadnou rýchloupínacou konzolou Avant, konzolami pre vysokozdvižné vozíky v spodnej časti a zdvíhacími očkami hore.

Pracovný cyklus vs. čas nabíjania

Prevádzkové náklady na e5 a e6 sú výrazne nižšie ako akékoľvek nakladače na dieselové motory kvôli absencii spaľovacieho motora. Náklady na elektrinu v porovnaní s naftou sú zhruba o 75% lacnejšie. To je najväčší rozdiel v prevádzkových nákladoch pri porovnaní série e s naftovým nakladačom. Jednou z výhod strojov na batérie je jednoduchšia údržba. Batérie a elektromotory prakticky nevyžadujú údržbu, čo znamená výrazne nižšie náklady na údržbu elektrických nakladačov.
Nakladače majú menej kontrolných bodov a nie je potrebné pravidelne vymieňať motorový olej, chladivo alebo filtre motora. V praxi sa v elektrických strojoch smie vymieňať iba hydraulický olej a filtre (v e6 tiež vzduchové filtre batérie). Rozdiel je jasne viditeľný v servisných nákladoch, pretože cena periodického servisu elektrických Avantov je o 50% nižšia.

Technológia batérie

Elektrické nakladače Avant sú vybavené dvoma rôznymi typmi batérií. Avant e5 má olovenú batériu AGM (Absorbent Glass Mat), kde je elektrolyt absorbovaný vo veľmi tenkých sklenených podložkách. Napätie batérie je 48 V a kapacita 285 Ah / 13,6 kWh.Výhody AGM batérie je napríklad ich bezúdržbovosť, odolnosť voči vibráciám a ich schopnosť odovzdať viac prúdu ako tradičné olovené akumulátory. V porovnaní s lítium-iónovou batériou je však olovo-kyselinová technológia horšia z hľadiska životnosti a pracovného cyklu, schopnosti odovzdať prúd a rýchlosti nabíjania. Batéria je tiež ťažšia ako lítium-iónová batéria, ale v Avante je to dobrá protiváha pri zdvíhaní ťažších bremien. Avant e6 je vybavený modernou lítium-iónovou batériou (LiFePO₄). Menovité napätie tejto batérie je tiež 48 V a kapacita 288 Ah /13,8 kWh, približne rovnaké ako v e5. Výhodou lítium-iónovej batérie oproti AGM batérii sú vyššie vybíjacie a nabíjacie prúdy, podstatne dlhší pracovný cyklus a nízka hmotnosť. Hmotnosť batérie e6 je o 50% nižšia ako hmotnosť batérie AGM na e5. Lítium-iónová batéria môže byť tiež vybitá na nižšiu úroveň ako olovená batéria bez narušenia pracovného cyklu, čo znamená, že lítium-iónová batéria dodáva prúd dlhšie.

Zaujal vás elektrický mini nakladač AVANT e5? Máte otázky, alebo si žiadate viac informácií?
Napíšte nám, radi vám odpovieme.