Ručné ovládanie pojazadu ako voliteľná výbava pre sériu 200

Avant série 200 ponúka ako voliteľnú výbavu ovládanie pojazdu nakladača, v smere dopredu aj dozadu, priamo z Joysticku. Vzhľadom na to, že pojazd je možné ovládať len pohybom palca na Joysticku, tak vodič môže súčasne ovládať tak pohyb stroja ako aj ramena. Tento spôsob ovládania umožňuje aj handicapovaným ľuďom s nehybnými nohami naplno využívať stroj.

Obsluha stroja si jednoduchým prepnutím kolískového prepínača na palubnej doske zvolí spôsob ovládania stroja buď na nožné pedále, alebo zvolí ručné ovládanie.

Kompaktný nakladač Avant 200 s ručným ovládaním pojazdu

Pôvodná myšlienka na ručné ovládanie stroja prišla od našich zákazníkov už pred niekoľkými rokmi. Vtedy sme vyrobili prvý nakladač s ručným ovládaním zákazníkovi na mieru. Akokoľvek to bola nová myšlienka, stále sme videli priestor na zlepšovania a potvrdenie toho, že práca s nakladačom Avant a jeho ovládanie môže byť rovnako jednoduché aj pre ľudí s nefunkčnými nohami alebo so slabosťou v nohách.

Ručné ovládanie prvýkrát Avant oficiálne predstavil na jeseň 2016 na kontraktačnej výstave Rehacare v Nemecku, kedy dosiahli to, že ovládanie stroja je rovnako jednoduché nohami ako aj rukami, a to bol dlhodobý cieľ Avantu.

Na obrázkoch môžete vidieť otca tejto myšlienky. Pán Bert Pein z Nemecka je veľmi aktívnym užívateľom nakladačov Avant a už pracoval aj s predchádzajúcou generáciou Avant 200 s ručným ovládaním. Pán Pein je veľmi šťastný, že môže pracovať s nakladačom Avant pracovať na svojej farme, napriek svojmu handicapu.